Messuja ja mainioita uutisia – Isolahden vuosi 2019

isolahti/ elokuu 2, 2020/ Yleinen

Muistatko vielä mitä kaikkea Isolahdessa tapahtui ja saatiin yhdessä aikaan vuonna 2019? Olitko sinä mukana, kun kylämme näkyi Jyväskylän rakennusmessuilla, osallistuitko siivoustalkoisiin tai kommentoitko koulun kuntoilualueen suunnitelmia? Kurkkaa kyläyhdistyksen viime vuoden toimintakertomukseen ja innostu mukaan kylätoimintaan!

Syksyllä 2020 voit osallistua kyläyhdistyksen toimintaan mm:

  • Lähtemällä mukaan yhdistyksen hallitukseen. Vuoden 2021 hallitus valitaan syksyllä 2020. Hallitus on yhdistyksen hermokeskus, joka linjaa ja suunnittelee yhdistyksen toimintaa, tekee aloitteita ja keskustelee kylällemme tärkeistä asioista kunnan ja muiden kumppaneiden kanssa.
  • Osallistumalla vapaaehtoisena talkoisiin, tempauksiin ja tapahtumiin, kuten perinteiseen Isolahden joulutapahtumaan ja rantatalkoisiin. Millaisen tapahtuman tai tempauksen sinä haluaisit toteuttaa?

Tervetuloa mukaan!

Share this Post